Hírek
A Fehér Akác Szociális Otthonban megünnepelték augusztus 20. -át, az ünnepi köszöntő elhangzása után kettő vers hangzott el: Szent István király imája és Szent István Király, s új kenyér ünnepe a lakók előadásában.
Ezt követően ellátottak és dolgozók közösen megtekintettek egy PPT- s előadást, ahol az országunk legjellegzetesebb szimbólumait mutatták be-pl magyar korona, népviseletek.
Végezetül egy régi magyar filmet néztek meg a jelenlévők.
A felszentelt kenyér elfogyasztásával fejeződött be az ünnepi program.
A Gondviselés Integrált Szociális Intézmény támogatott lakhatásban élő Katica-ház lakói felejthetetlen kiránduláson vettek részt. Ellátogattak a festői szépségű Kaszóra, ahol kisvasutazás keretében fedezték fel a környék természeti kincseit. A program nemcsak kellemes kikapcsolódást nyújtott, hanem közösségi élményként is erősítette a lakók közötti összetartozást.
Egy különleges napot töltöttek el Kaszóban, ahol csoportos kirándulás keretében erdei kisvasúttal járták be a gyönyörű, somogyi rengeteget. A számukra indított különvonattal kényelmes tempóban zakatoltak végig az erdőn, miközben megcsodálhatták a környék nyugalmát, növény- és állatvilágát.
Az út során megálltak egy rövid sétára, ellátogattak a Kaszói Vadasparkhoz, és felfedezték a tanösvények egy részét is. A kirándulás nyugodt, jó hangulatban telt, feltöltődést és szép élményeket nyújtva mindannyiuknak, maradandó élményekkel gazdagítva a résztvevőket.
A Gondviselés Integrált Szociális Intézmény Somogy Vármegye Magas Cédrus Otthon Kőkút telephelyen lecsópartit szerveztek. Az előkészületek közben többen kíváncsiskodtak, hogy a nagy üstben miként készül a lecsó. A finom illatok miatt egyre többen gyülekeztek, és már nagyon várták, hogy elkészüljön. Amíg készült az étel, addig frissítő italokat kaptak. A lecsó elkészültével mindenki az asztalhoz ült és jóízűen elfogyasztották a saját termelésű zöldségekből készült igazi nyári ételt. Annyira ízlett mindenkinek, hogy többen is kértek repetát. Nagyon jól érezte magát mindenki és sok dicsérő szó hangzott el az elkészült étel vonatkozásában.
A Gondviselés Integrált Szociális Intézmény Somogy Vármegye Fehér Akác Otthon Kálmáncsa telephelyen egyik délelőtt szalonna sütés volt a program, beszélgetéssel, zenehallgatással egybekötve. Miután mindenki jól lakott, a lakók egy része visszament a védett műhelybe folytatni a munkát, míg mások egyéb elfoglaltságot találtak maguknak.
Jó hangulatban telt a délelőtt.